Výučba angličtiny nemusí prebiehať len v triede. Tú si totiž vieme vyčarovať aj v pohodlí domova a rolu učiteľa tak môže prevziať aj rodič. Spoločné učenie sa angličtiny navyše okrem vzdelávacej hodnoty pomôže budovať rodinné väzby a je skvelou formou trávenia voľného času. Ako teda šikovne prepašovať jazykové hry a aktivity do detskej izby? Tu je niekoľko nápadov.

Pizza Game

 

Ide o nenáročnú hru, v ktorej si zábavnou formou precvičíte základnú slovnú zásobu. Pravidlá sú veľmi jednoduché. Jeden hráč krúži prstom dookola po obrázku pizze. Na každom kúsku pizze je vyobrazený jeden predmet. Druhý hráč musí povedať „Stop“. Prvý hráč následne nahlas pomenuje predmet, na ktorom sa zastavil prstom, napríklad „It’s a book!”, a potom si vymenia roly.

Fool around game

 

Deti milujú šantenie! Tak prečo ho nepremeniť na niečo užitočné? Popustite uzdu fantázii. Vyberte si zviera alebo predmet a požiadajte dieťa, aby ho opísalo zábavným spôsobom a priradilo mu vymyslené a vtipné vlastnosti s využitím fráz, ktoré pozná z kurzu. Vezmime si napríklad takého leva – deti určite veľmi pobaví, keď povieme, že je modrý, má krídla a lieta!

Guess the animal

 

A čo tak vyskúšať hádanky? Prvý hráč si vyberie zvieratko, ktoré slovne opíše a spoluhráč ho musí uhádnuť. Používajte jednoduché vety, ako napr. „It has got four legs”, „It’s brown”. Výhodou je, že táto hra je veľmi univerzálna a je možné ju hrať so slovnou zásobou z akejkoľvek témy. Skvelá zábava zaručená!

Na záver máme pre vás malý darček. Pracovnú kartu, ktorú si môžete vytlačiť, hrať sa spolu s celou rodinou a pritom aktívne používať angličtinu!